Ako na to - DEEPER CHIRP+

4. 6. 2019

Balenie

Deeper Chirp+ je v balení dodávaný spolu s puzdrom, káblom na nabíjanie a dvomi karabínami na uchytenie. Prepravné puzdro je vyrobené z neoprénového materiálu, pričom sa sonar do neho iba jednoducho vkladá. Po obvode puzdra je zaťahovacia šnúrka zabraňujúca vypadnutiu. Pozitívnou stránkou je, že puzdro má aj klip / karabínu, pomocou ktorej je možné puzdro so sonarom upevniť na opasok, vestu, ruksak alebo na iné naše príslušenstvo, ktoré si k vode berieme. Deeper Chirp+ má integrovanú batériu, ktorá sa nabíja pomocou klasického USB / micro USB kábla. Kábel dodávaný v balení je dostatočne dlhý, umožňujúci príjemnú manipuláciu.

Registrácia

Pred prvým použitím je potrebné si stiahnuť aplikáciu, ktorá je dostupné ako pre IOS zariadenia, tak aj pre Android mobilné telefóny. Po stiahnutí aplikácie sa vyžaduje registrácia, a to zadaním e-mailovej adresy a vlastného vytvoreného hesla. Následne bude na zadaný e-mail zaslaný overovací odkaz, ktorý je potrebné potvrdiť. Až po potvrdení overovacieho odkazu je možné aplikáciu znovu otvoriť, ktorá je tým pripravená na použitie.

Použitie

Pred nabíjaním je potrebné Deeper Chirp+ odskrutkovať, čím sa dostaneme k jeho vnútornej časti s micro usb vstupom. Vo vnútri nájdeme aj diódu, ktorá blikaním indikuje, že nabíjanie prebieha. Keď dióda trvalo zeleno svieti, Deeper Chirp+ je nabitý a pripravený na použitie. Deeper Chirp+ obsahuje na svojom obvode tri závity pre uchytenie karabíny. Každé z troch uchytení je určené pre rôzne situácie pri použití, a to v prípade nahadzovania z brehu, v prípade nahadzovania z móla a iného vyvýšeného miesta a v prípade použitia z člnu. Odlišné uchytenie karabíny má docieliť, aby bol sonar v kontakte s vodou v ideálnom uhle.

Zapnutie sonaru prebieha automaticky, a to vhodením do vody. Na úvod je potrebné sonar hodiť do vody v relatívnej blízkosti k brehu. Následne v prípade IOS mobilných zariadení v nastavenie WiFi siete nájdeme signál Deeper Chirp+. Pripojíme sa k signálu Deeper Chirp+ a otvoríme aplikáciu. Sonar následne automaticky začína zobrazovať potrebné dáta a môžeme ho opakovane nahadzovať už do potrebných vzdialeností. V prípade dlhšie vypnutia, musíme tento proces pripojenia k WiFi sieti opakovať.

Samotný charakter produktu, ako nahadzovacieho sonaru predurčuje Deeper Chirp+ k tomu, že ho budeme používať vždy v kombinácii s prútom. Samozrejme, použitie Spodových alebo markerových prútov by docielilo presnejšie a dlhšie nahadzovanie. Avšak nemusíme sa obmedzovať iba na použitie špecializovaných prútov, alebo Deeper Chirp+ nie je určený iba výhradne pre kaprárov. Aj akýkoľvek bežný rybár, alebo rybár loviaci na prívlač môže naplno využiť Deeper Chirp+. Pri opatrnom nahadzovaní si rozhodne pomôžeme aj silnejším prívlačovým prútom, alebo bežným rybárskym prútom.

Špecifikácia

Rozdiely / porovnanie
Deeper Chirp+ Deeper Pro+
WiFi pripojenie WiFi pripojenie
GPS GPS
Dosah 100m Dosah 100m
Frekvencia skenovania 15/s Frekvencia skenovania 15/s
Prevádzková teplota -20C – 40C Prevádzková teplota -20C – 40C
Výdrž batérie 4,5h (s GPS) a 6h (bez GPS) Výdrž batérie 4,5h (s GPS) a 6h (bez GPS)
Váha 90g Váha 100g
Maximálna hĺbka snímania 100m Maximálna hĺbka snímania 80m
Minimálna hĺbka snímania 15cm Minimálna hĺbka snímania 50cm
Tri snímacie uhly 47°, 16°, 7° Dva snímacie uhly 55° a 15°
Rozpoznávanie objektov 1cm Rozpoznávanie objektov 2,5cm
Nabíjanie 45min. (80%) alebo 75min. (100%)

Nabíjanie 120min. (100%)

Viac podrobností týkajúcich sa Deeper Chirp+ nájdete TU

Deeper Chirp+ predstavuje ďalší kvalitatívny posun v technológii nahadzovacích sonarov. Vo viacerých technických špecifikáciách došlo k pozitívnemu posunu, ktorý vyústi do ľahšej a príjemnejšej manipulácie pri použití. Rozhodne skvelá pomôcka pre každého rybára a pre rôzne typy rybolovu.


VÝPREDAJ
TIPY NA DARČEKY
AKCIOVÉ SETY
AKCIE prúty a naviaky 1+1
AKCIE prút + navijak
Kaprový program
Prívlač
Prúty
Navijaky
Camping
Krmivo, boilies, nástrahy a návnady
Puzdrá, tašky a batohy
Brodiace nohavice a čižmy
Čelovky a svietidlá
Člny, elektromotory a loďky
Darčekové predmety
Echoloty a sonary
Háčiky, jig hlavy a hotové nadväzce
Hlásiče záberu, swingre, indikátory
Škatule, kufre, boxy, kedrovnice a nádoby
Morský program
Muškársky program
Oblečenie, obuv a doplnky
Obratlíky, karabínky a krúžky
Olová, krmítka a záťaže
Peany, Kliešte, Nože, Nožnice, Jojá a štipce
Pletené šnúry, nadväzce, lanká a systémy
Podberáky, sieťky, čerene, gafy a vylovovacie kliešte
Plaváky, bójky, rolničky, chem.svetlá
Stojany a vidličky
Sumcový program
Prívlačové a umelé nástrahy, mušky
Vlasce, nadväzce a gumy
Zimný rybolov